Przejdź do treści

Mobilna Sauna

Strona główna » Blog » Olejek świerkowy do sauny

Olejek świerkowy do sauny

Olejek eteryczny świerk do sauny. Dzisiaj poznamy jego krótką historię i właściwośc

Uwielbiam zapach lasu. Wycieczka w leśne zakamarki od razu przywraca spokój, dodaje energii i odpręża. Zapachy lasu są niesamowite i różnorodne. Jednym z takich zapachów jest drzewo świerkowe, które często można spotkać w naszych lasach.

Sam olejek eteryczny o zapachu świerkowym otrzymuje się z igieł, a czasem z mniejszych gałęzi świerku czarnego (Picea mariana). Ta roślina zamieszkuje dzikie lasy północnych Stanów Zjednoczonych i Kanady. W dawnych czasach stosowano go przeważnie w duchowych praktykach, które miały oczyścić i uzdrowić. Nie tylko ciało ale i umysł.

Olejek świerk – właściwości

Olejek eteryczny świerkowy ma pełno właściwości. Przede wszystkim wskazuje aktywności antybakteryjny i można go stosować w celu łagodzeniu drobnych uszkodzeń skóry. Użyty w saunie odświeża i wspomaga funkcje oddechowe, a nawet łagodzi bóle głowy i objawy problemów z zatokami. W olejku świerkowym znajdziemy monoterpeny – są to silne przeciwutleniacze, któe zwalczają wolne rodniki.

Olejek przynosi także ulgę dla zmęczonych i napiętych mięśni. Doskonale zmniejszy widoczność cellulitu i oczyści skórę z toksyn i nieczystości. Dodatkowym atutem olejku świerkowego jest jego wspomagające działanie podczas infekcji. Użycie go w aromaterapii wzmocni układ odpornościowy.

Olejek świerkowy w saunie

Zastosowanie olejku świerkowego podczas seansu saunowego, rozgrzeje uczestników i pobudzi krążenie, a także osłabi nadmierne wydzielanie potu. Jego charakterystyczny mocny zapach od razu łatwo skojarzyć bo przywodzi namyśl las. Świetny jest także dla osób, które mają problemy z przełykaniem i oddychaniem, ponieważ olejek świerkowy przyczynia się do wydalania śluzu z tchawicy i oskrzeli. Dzięki, czemu uwalnia i łagodzi drogi oddechowe.

Kup olejek świerkowy

Działanie olejku świerkowego

  • odprężające
  • rozgrzewające
  • wspomaga podczas infekcji
  • rozluźnia drogi oddechowe
  • ma działanie przeciwutleniające
  • antybakteryjny
  • przeciwbólowy

Ważne: Opisany w tym artykule olejek eteryczny o zapachu świerkowym ma jedynie cel edukacyjny. Skontaktuj się z lekarzem lub odpowiednim specjalistom, jeśli cierpisz na chorobę. Stosowanie aromaterapii nie zastąpi specjalistycznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *