Olejki eteryczne do sauny – zestaw 10 zapachów

124.85 

Kategoria:

Opis

Olejki eteryczne zapachowe do sauny ZESTAW nr.1 10 x 10 ml

Przedmiotem oferty jest zestaw 10 olejków eterycznych o pojemności 10 ml każdy. Zapachy wchodzące w skład zestawu: mandarynka, czarna sosna, tymianek, cynamon , brzoza, mięta pieprzowa, eukaliptus , drzewo herbaciane, lawenda, trawa cytrynowa

Olejek eteryczny o pojemności 10 ml to produkt w 100% naturalny.

Olejki eteryczne ze względu na bogate w unikalne składniki pielęgnacyjne i terapeutyczne od wieków są stosowane w kosmetologii, medycynie naturalnej i dermatologii. Wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne, a także redukują stres i umożliwiają relaks w przyjemnej atmosferze. Olejki eteryczne są otrzymywane w wyniku ekstrakcji parowej gałązek, przypraw i skórek owoców. Dodanie już kilku kropli zapachu do pełnego cebra wody w saunie suchej lub ruskiej bani (4 l wody) a następnie polanie schłodzonych wcześniej kamieni  wystarczy by delektować się delikatną i aromatyczną parą. Każdy z zapachów ma właściwości antyseptyczne, niektóre orzeźwiają, pobudzają do działania, inne ułatwiają zasypianie i mają właściwości inhalacyjne oraz łagodzą różne bóle lub są afrodyzjakami. Wszystkie dostępne w naszej ofercie olejki eteryczne są w 100 % ekologiczne i wyselekcjonowane pod kątem najwyższej jakości dlatego idealnie nadają się do stosowania w saunie.

Olejek eteryczny – jak stosować w saunie lub bani?

W zależności od pożądanego efektu oraz intensywności wybranego aromatu, olejek do sauny należy rozcieńczyć w postaci kilku kropli w wodzie, a następnie polać schłodzone wcześniej kamienie. Najlepszym sposobem jednak jest przygotowanie śnieżnej kuli po umieszczeniu jej na gorących kamieniach dodanie kilku kropli na szczyt kuli śnieżnej. Ilość zależy oczywiście od wielkości kabiny, sposobu dozowania zapachów oraz intensywności, jaka jest pożądana.

UWAGA! Olejków eterycznych  należy używać wyłącznie rozcieńczonych z wodą! Nierozcieńczony olejek powoduje podrażnienia skóry, a także może spowodować reakcję alergiczną.