Co to jest sauna? Poznaj krótką historię sauny, gdzie się narodził jej fenomen i na co wpływa.

Sauny były używane od tysięcy lat i nadal cieszą się popularnością. Sauna pomaga w odprężeniu ciała i duszy, jak również pomaga się zrelaksować. Niesie ze sobą także inne korzyści zdrowotne. Pocenie od dawna niesie ze sobą wiele zdrowotnych zalet. Wraz z potem pozbywamy się wielu toksyn zagnieżdżonych w naszym organizmie.

Sauny używane były już przez Majów!

Według Harvard Health Publications[1], Majowie stosowali pocenie się jako lekarstwo na zdrowie, z kolei Finowie — główni ulubieńcy sauny używali jej już od blisko tysięcy lat. Okazuje się, że jeden na trzech finów systematycznie korzysta z zabiegów saunowych. W samych Stanach Zjednoczonych okazuje się, że istnieje ponad milion saun.

Sauna co to jest?
Sauny wykonane są z drewnianych desek

Czym jest Sauna?

Sauna to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie ogrzane do temperatury od 70° do 100° Celsjusza.

Tradycyjne sauny fińskie zwykle wykorzystują suche ciepło, a wilgotność względna często wynosi od 10 do 20 procent. W innych typach saun wilgotność jest wyższa. Na przykład sauny w stylu tureckim, czyli tzw. Hammam charakteryzują się większą wilgotnością.

Podczas korzystania z sauny, temperatura skóry może podnieść się do około 40 ° Celsjusza.

Wraz ze wzrostem temperatury skóry pojawia się również silne pocenie się. Tętno wzrasta, gdy ciało stara się zachować zimną krew. Zazwyczaj, w czasie krótkiego seansu w Saunie traci się pół litra potu, dlatego tak ważne jest stałe nawadnianie organizmu – czy to w trakcie czy w przerwie.

Sauny na wynajem

W swojej ofercie posiadamy Saunę do wynajęcia wraz z banią ruską. Skontaktuj się z nami, a dowieziemy naszą saunę na Twoje wydarzenie. Może to być impreza rodzinna, impreza ze znajomymi lub romantyczny wieczór z Twoją drugą połówką. Dla lepszych wrażeń proponujemy również usługi naszego sauna mastera! Obsługujemy całą Polskę i dowieziemy ją w każde miejsce!


Przypisy:

[1] https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/saunas-and-your-health z dnia 14.09.2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *