Przejdź do treści

Sauna Mocy

Strona główna » Blog » Zabiegi, które urozmaicą saunowanie

Zabiegi, które urozmaicą saunowanie

Kąpiel saunowa to czas, kiedy możemy się zrelaksować. Jednak warto urozmaicić seans zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało, aby osiągnąć z wizyty w saunie jeszcze więcej korzyści.

Co warto zrobić przed skorzystaniem z sauny?

Bardzo ważne jest, żeby przed kąpielą saunową wykonać demakijaż oraz zmyć kosmetyki ze skóry. Aby pobudzić skórę do działania możesz zrobić masaż ciała szczotką na sucho. Pobudzisz krążenie i pozbędziesz się martwego naskórka, dzięki czemu twoje ciało skupi się na kolejnych elementach oczyszczania. 

Peeling ciała w saunie – co to takiego?

Peeling jest zabiegiem złuszczającym martwy naskórek. Podczas tego zabiegu ciało jest pobudzone do produkcji nowych komórek. Skóra po peelingu jest gładka i nawilżona. Najważniejszym elementem użycia peelingu w saunie jest zabezpieczenie drewnianych ławek przed pobrudzeniem. Należy pilnować tego, żeby żadna część ciała nie dotykała drewna a kosmetyk spadał na ręcznik.  

Peeling należy nałożyć okrężnymi ruchami zaczynając od stóp, przechodząc do okolic serca. Omijamy okolice oczu i miejsca intymne. 

Przepis na własny peeling do sauny: 

Potrzebne składniki: 

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i zużyj w ciągu 2 dni.

Zabiegi na włosy

Włosy regularnie wystawiane na działanie sauny mogą stać się matowe i pozbawione blasku, a także mogą być wysuszone. Wynika to z wysokiej temperatury w saunie. Aby temu zapobiec należy nakładać na włosy maskę lub olejek, który nawilży włosy i uniemożliwi wyparowanie wody. Dobrym sposobem ochrony włosów w czasie seansów w saunie jest również stosowanie specjalnej czapki do sauny, która jest wykonana z filcu. Zabezpieczy ona cebulki włosów i same włosy przed nadmiernym wysuszaniem i wysokimi temperaturami. 

Jaki rytuał warto wprowadzić po skorzystaniu z sauny?

Po zakończonym saunowaniu weź zimny prysznic a następnie odpocznij minimum tyle, czasu ile trwał twój seans. Korzystając z tego, że skóra po saunie jest bardzo chłonna użyj swojego ulubionego nawilżającego kosmetyku. Nie zapomnij także wypić odpowiednią ilość wody. Do wody możesz dodać świeży sok z cytryny i odrobinę soli do uzupełniania straconych minerałów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *