Korzystanie z sauny ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Jednak, aby kąpiel saunowa przyniosła maksymalne korzyści należy stosować się do zasad poprawnego saunowania. Mimo, że sauna mobilna nie wiele różni się od zwykłej sauny to warto pamiętać o kilku sprawach.

Jeśli zdecydowałeś/aś się na wynajęcie naszej sauny mobilnej to super. Czeka na Ciebie cały wieczór seansów saunowych z najbliższymi osobami. W dzisiejszym wpisie postanowiłem napisać kilka zasad, którymi warto kierować się podczas seansu saunowego. Wymienione niżej zasady to tylko drogowskazy poprawnego saunowania. Pamiętaj – najważniejsze to się dobrze czuć i szanować osoby przebywające w saunie.

Jak się ubrać do sauny mobilnej?

Teoretycznie, najlepsze odczucia z seansu jest wtedy, gdy przebywamy w saunie mobilnej nago lub w ręczniku. Inaczej trochę to wygląda kiedy organizujesz spotkanie ze znajomi czy wieczór kawalerski lub panieński. Wtedy warto po prostu założyć strój kąpielowy i cieszyć się ciepłem mobilnej sauny. Dodatkowo przebywanie w stroju kąpielowym pozwala na szybsze i łatwiejsze umycie się pod prysznicem po wyjściu z sauny. Musisz jednak pamiętać, że strój kąpielowy będzie się nagrzewał i może powodować delikatne odparzenia. Przetestuj różne wersje ubioru i zdecyduj co odpowiada Tobie najbardziej.

Obowiązkiem jest jednak oddzielenie ciała od drewna, na którym siedzisz lub stoisz. Wchodząc do sauny mobilnej musisz mieć dwa ręczniki. Na jednym siadasz, a drugi kładziesz pod stopy. Dzięki temu pot nie przedostaje się do drewna i tym samym zwiększa to higienę podczas seansu w saunie mobilnej.

Do sauny mobilnej nie wchodzimy także w klapkach czy butach. Zostawiamy je przed wejściem. Warto także przed samym wejściem opłukać stopy, aby nie nanieść piachu do środka.

Jeśli chodzi o biżuterię to lepiej zostawić ją przed wejściem. Po długim przebywaniu w saunie mobilnej – naszyjniki lub pierścionki mogą powodować odparzenia. Wyjątek stanowi obrączka ślubna, która raczej nie powoduje problemów (przynajmniej w moim przypadku).

Z pewnością wielokrotnie widziałeś/aś osoby w saunie ze śmiesznymi czapkami na głowie. Są to czapki wykonane z filcu, które mają za zadanie chronić Twoją głowę i cebulki włosów przed nadmiernym nagrzewaniem się i tym samym przed przegrzaniem. Mogłoby się wydawać, że siedzenie w czapce spotęguje nagrzewanie ale właśnie, dzięki temu że jest ona wykonana z filcu to chroni głowę, zamiast szkodzić. Sprawdź naszą ofertę czapek z filcu.

Co z telefonem w saunie?

Nie zaleca się zabierania telefonu do sauny. Po pierwsze – ze względu na panujące wysokie temepratury może to spowodować uszkodzeniem się komponentów i zniszczeniem sprzętu. Druga sprawa to fakt, że sauna to miejsce wypoczynku i relaksu. Odpocznij od niebieskiego ekranu i daj umysłowi się ponudzić i pomyśleć. Chcesz sobie zrobić zdjęcie podczas saunowania? Nie ma problemu – cyknij fotkę i odłóż telefon na specjalną półeczkę przed wejściem.

Higiena w saunie mobilnej

Przed wejściem do sauny weź prysznic, aby zmyć wszystkie kosmetyki ze swojego ciała. Czysta skóra będzie lepiej oddychała. Warto wytrzeć ciało do sucha bo w innym przypadku skóra zablokowana jest przez kropelki wody. Jak już wspominałem podczas korzystania z sauny siedź na swoim ręczniku, a drugi połóż pod nogi. Jeśli to możliwe, nie stykaj się ciałem z innymi uczestnikami seansu. Po wyjściu z sauny weź kolejny prysznic, aby schłodzić ciało. Zacznij od letniego strumienia wody i zakończ na zimnym. Możesz natrzeć się także lodem a najlepiej to wskocz do beczki i posiedź w niej jakiś czas. Taki zabieg zahartuje twoje ciało.

Jak się zachowywać w saunie mobilnej?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy czy jest to imprezka ze znajomymi czy prywatny seans w saunie. Jeśli to pierwsze to to zachowuj się tak jak masz na to ochotę. To Twój czas i Twoja sauna. Możesz się śmiać i krzyczeć, cieszyć i płakać. Jak jest czas zabawy to się baw. Przestrzegaj jednak kilku ważnych zasad, które obowiązują każdego. Do sauny mobilnej nie wnosimy napojów i jedzenia, a tym bardziej alkoholowych. Wnoszenie tego typu rzeczy może doprowadzić do rozlania cieczy i zabrudzeniu sauny. Wiadomo, że podczas imprezki bardzo często obecny jest alkohol. Nie zachęcamy nikogo do picia, ani też nie odmawiamy go nikomu – osoba dorosła bierze za siebie pełną odpowiedzialność. Pamiętaj jednak, że seanse w saunie po alkoholu mogą powodować wielkie szkody w organizmie, a czasem nawet śmierć. Korzystaj z sauny mobilnej i alkoholu rozważnie i stosuj zasadę albo jedno albo drugie.

Podczas saunowania nie skacz i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Może to prowadzić do uszkodzenia sauny i przyczepy a tym samym do krzywdy Twojej i uczestników. Nie ruszaj i nie chwytaj kamieni z pieca, a także nie polewaj ich innym płynem niż czystą wodą z olejkami. Do pieca wkładaj tylko drewno kominkowe (nie iglaste) a po zakończeniu saunowania dobrze zamknij piec i pozwól mu się dopalić. Nigdy nie saunuj przy otwartym piecu.

Ile czasu saunować i odpoczywać?

Wykonaj 2-3 cykle polegające na nagrzaniu się w saunie, schłodzeniu ciała i odpoczynku. Kontroluj czas i nie przebywaj w saunie jednorazowo dłużej niż 15 min. Wypoczywaj minimum tyle samo czasu, ile spędziłeś w saunie. To są takie ogólne rady. Wszystko zależy jak się czujesz najlepiej. Znam ludzi, którzy mogą wejść jedynie na 5 minut seansu i mają dosyć, a także takich co mogą siedzieć w saunie cały dzień. Jeśli korzystasz z olejków to zapytaj znajomych lub gości czy możesz użyć dany olejek. Niektórzy mogą być uczuleni na niektóre zapachy lub mieć po nich nudności.

To takie najważniejsze zasady. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami i już dzisiaj wynajmij saunę mobilną na swoje podwórko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *